تبلیغات
•(¯`'·.¸(♥vega♥)¸.·'´¯) • - هدایایی دست سازبرای روزمادر

•(¯`'·.¸(♥vega♥)¸.·'´¯) •

هدایایی دست سازبرای روزمادر


هدایایی دست ساز برای روز مادر
با كمی خلاقیت یك تابلوی گرافیكی از تصاویر وسایل مورد استفاده در آشپزخانه درست كنید . با استفاده از یك تكه كاربن تصویر وسایل را بر روی كاغذ پیاده كرده و كاغذ مورد نظر را ببرید .

با اعطای این هدایای شخصی و دست ساز مخصوص باعث می شوید كه مادرتان احساس خاص و ویژه بودن داشته باشد . این هدایا را خودتان یا با كمك كودكتان درست كنید . بعضی از این هدایا آنقدر ساده هستند كه حتی بچه های كوچك و كم سن هم می توانند به تنهایی از پس درست كردنشان برآیند. 

1 -
سنجاق سینه كاغذی 
 با استفاده از كاغذهای رنگی سنجاق سینه زیبایی برای مادرتان درست كنید كه برای جشن روز مادر بر روی لباسش بزند . بدین منظور كاغذ ها را بصورت دایره ای برش دهید  و برای اینكه این دایره های كاغذی حالت گلبرگ داشته باشند با استفاده از قیچی، دور تا دور آن را شكافهایی ایجاد كنید . دایره های كاغذی با رنگها و شكلها و اندازه های مختلف را روی هم چیده و وسط آنها را با یك دكمه زیبا و قشنگ ثابت نمایید . با استفاده از چسب حرارتی پشت كار را با هم با یك سوزن محكم نمایید .  


نكته :
اگر برای تهیه این نوع جواهرات كاغذی از كاغذهای محكم كه ضخیم بوده و وزن بالایی دارند استفاده نمایید ماندگاری آن بیشتر خواهد شد . 

2 -
كار هنری مخصوص آشپزخانه 
با كمی خلاقیت یك تابلوی گرافیكی از تصاویر وسایل مورد استفاده در آشپزخانه درست كنید . با استفاده از یك تكه كاربن تصویر وسایل را بر روی كاغذ پیاده كرده و كاغذ مورد نظر را ببرید . شكلهای بریده شده را بر روی یك تكه كارتن یا مقوای رنگی به ترتیب مورد نظرتان بچسبانید  و برای زیباتر شدن كار آن را در قابی قرار دهید . به غیر لوازم مربوط به پخت و پز، از دیگر وسایل موجود در خانه هم می توان چنین تابلوهای زیبایی درست كرد . 

 


3 - دسته گل كاغذی مخصوص روز مادر 
با استفاده از كاغذ، دسته گل كاغذی بسار زیبایی درست كنید كه تا مدتها پس از روز مادر هم ماندگار خواهد ماند . 

 


4 - میز مخصوص سرو غذا 
صبحانه مادر را بر روی یك میز زیبا و سفارشی سرو نمایید . میز ساده ای را انتخاب كنید كه رویه شیشه ای جدا شدنی داشته باشد . عكس گل مورد علاقه مادرتان را در قطع شیشه زیر میز پرینت گرفته و زیر شیشه بگذارید . 

 

نكته : به جای تزیین یك میز شیشه ای عكس مورد نظرتان را لامینت كنید  و با استفاده از چسب، عكس را بر روی یك میز چوبی یا سینی سرو صبحانه بچسبانید . 

5 - هنر استفاده از كارگاه گلدوزی 
تنها با استفاده از چند ماده یك اثر هنری منحصر به فرد و دوست داشتنی برای مادرتان درست كنید . به اندازه قطر كارگاه گلدوزی مورد نظرتان كاغذ تزیینی را برش دهید . برای محكم كردن و ثابت نگه داشتن كاغذ در داخل كارگاه از چسب استفاده نمایید . جواهرات سفارشی یا كلیدهای درجه یك را بر روی كاغذ بچسبانید  و با استفاده از پیچ فلزی بالای كارگاه این اثر هنری را به دیوار آویزان نمایید . 

 6 - تابلوی خاطرات مادر 
یك تابلوی دیواری به مادرتان هدیه دهید كه جدا از جنبه تزیینی اش به فضای اتاق محل نصب خود، لحظات خاطره انگیز و شخصیت ببخشد .برای تهیه این تابلو، نسخه اسكن شده ای از عكسهای قدیمی مادرتان را بر روی كاغذهای انتقال عكس برگردان یا برچسبهای عكس برگردان قابل چاپ، پرینت گرفته و بر روی بومهای خالی كشی بچسبانید . اگر می خواهید اندازه تابلویتان بزرگتر از كاغذهای ساده سایز نامه باشد می توانید تابلویی شبیه پازلهای چند صد تكه درست كنید . بدین منظور برای چاپ عكسها می بایست از گزینه tiling پرینتر استفاده كنید.  برای چسباندن عكسها به بوم  با استفاده از یك برس تركیبی از چسب و آب را بر روی كل سطح بمالید . 

 

نكته : سایزهای متفاوت بومهای كشی  را می توانید از فروشگاههای لوازم هنری تهیه كنید . به دنبال بومهایی باشد كه دارای قاب های چوبی آماده باشند تا به هنگام نصب كردن آن به دردسر نیافتید . 

7 -
ظروف گلدار 
برای متفاوت ساختن صبحانه مخصوص روز مادر دستی بر سر و روی پارچ شیشه ای و لیوان ست آن بكشید . بدین منظور از لیبل های طرحدار استفاده كرده  و آن را بر روی لیوان و پارچ بچسبانید . برای ایجاد جلوه ای یخی بر روی ظروف شیشه ای یك لایه رنگ سفید را بر روی لیبل ها و بالای لبه های ظرف شیشه ای بزنید . رنگ را بر روی قسمتهای شیشه ای و لبه پارچ نزنید چرا روی آن نمی ایستد . زمانی كه رنگ هنوز خشك نشده است برچسب را بكنید .  
 
 8 - دیس آیینه ای مخصوص پذیرایی از مهمان 
اجازه دهید كه این دیس آیینه ای انعكاسی از عشق شما به مادرتان باشد . بدین منظور یك آیینه قاب دار را به عنوان سینی انتخاب نموده  و سپس مافین ها و كیكها را با كاغذ های فنجانی شكل مخصوص پخت در سینی بچینید . دو تكه بلند ربان حریر با لبه های سیمی را برش داده  و آنها را طوری ببندید كه شكل X بگیرد . این آینه را در وسط این X قرار داده و انتهای این روبانها را در بالا بصورت پاپیون گره بزنید . 

 9 - ساك كادو با الهام از طبیعت 
مادرتان را به یك ساك كادوی زیبا که پر از گل می باشد، مهمان كنید . تصاویر گلهای زیبا یا تصاویر چاپ شده بر روی پاكت های بسته بندی بذر را كپی نمایید . لبه های این عكسهای كپی شده را مرتب و تزیین نموده و بر روی ساك های كوچك ساخته شده از كاغذ پوستی بچسبانید . می توانید هدیه هایتان را داخل این ساكهای زیبا كه درست كرده اید بگذارید و تقدیم كنید و یا اینكه یك گلدان كوچك را در داخل این ساك ها قرار داده و گلدان را از گل پر نمایید.  

 10 - قفسه هایی برای مادر  
برای مادرتان قفسه های زیبا و قشنگی درست كنید تا وسایل مورد علاقه اش را روی آنها بچیند. اندازه  های قفسه های مكعبی دیواری را گرفته و عكسهایی را به همان اندازه برش دهید . پشت عكس را چسب زده و آنها را بر روی وجه جلویی قفسه بچسبانید . بر روی این وجه یك لایه روغن براق كننده بزنید . 

 11 - پاكت های مخصوص شیرینی 
روز مادر امسال را با شیرینی خانگی كه خودتان پخته اید از مادرتان پذیرایی كنید . برای بسته بندی شیرینی ها ، آنها را در یك سینی چهارگوش چیده و این سینی را  بصورت ضربدری در وسط  یك كاغذ فانوسی قهوه ای رنگ چهار گوش قرار دهید . لبه های كاغذ را به وسط سینی تا كنید . با استفاده از یك میخ تزیینی یا یك دكمه سر دست 4 گوشه كاغذ را به هم بچسبانید . یك روبان حریر منجوق دوزی شده را از این سر به آن سر سینی ببندید . 

 12 - سینی سفارشی برای سرو صبحانه
صبحانه مادر را در یك سینی سفارشی  و دست ساز سرو نمایید . یك سینی چوبی كه قبلاً خریده اید  را سمباده زده و رنگ كنید . یك مقاله كودكانه درباره مادر را در وسط سینی بچسبانید و دور آن را با گلهای پرسی تزیین نمایید . پس از اتمام كار برای محافظت از این اثر هنریتان یك تكه شیشه را به اندازه داخل سینی برش داده  و روی آن بگذارید . 

 13 - ظروف یادگاری
طراحی های بچه گانه را به بشقابهای تزیینی تبدیل كنید . نقاشی های كودكان را اسكن كرده و بر روی كاغذهای پشت چسب دار پرینت بگیرید . دور تا دور عكسهای پرینت شده را قیچی كرده و آن ها را در آب قرار داده تا لایه زیرین عكس جدا شود و بتوان آن را در وسط ظروف چسباند. به هنگام چسباندن عكس آن را كاملاً صاف نمایید و هر گونه حباب زیر عكس را گرفته شود . پس از خشك شدن عكس روی آن را كیلر بزنید تا ظرف عكس دار زیبایی كه درست كرده اید قابل شستشو گردد . 

 

نكته : این نوع ظروف تنها جنبه دكوری و تزیینی دارند . 

14 -
نمك های مخصوص حمام 
با دعوت مادر به حمام گرمی كه در آن نمك های مخصوص استحمام پاشیده اید آرامش را برایش فراهم نمایید .  برای اینكه سبد حمام شما  حالتی شخصی و خصوصی پیدا كند می توانید از كاغذهای برچسبی و شیشه های ادویه استفاده نمایید . بدین منظور  4 حرف الفبای كلمه مادر  ( م  ا د ر ) را بر روی 4 لیبل پرینت گرفته  و با استفاده از فونتی متفاوت و كوچكتر زیر هر حرف نام عطر را تاپپ نمایید .  لیبلها را بر روی شیشه ها بچسبانید . شیشه ها را در سبد لوسیون ها  و صابونها بچینید .  
 
 15 - ساعت با طرح ماهی انگشتی 
بر روی یك ساعت كه قاب و فریم پهنی دارد با اثر انگشت كودكتان ماهی های قشنگ و دوست داشتنی درست کنید. 
دستورالعمل درست كردن : 
1 - بر روی یك پالت كاغذی مقدار كمی از چند رنگ آكرولیك بریزید . 
2  - برای درست كردن بدن ماهی انگشتان و انگشت شصت تان را در رنگ فرو برده و در صورت دلخواه رنگها را با هم مخلوط كنید . انگشتان و انگشت شست رنگی شده را بر روی قاب ساعت فشار دهید  و این كار را ادامه دهید تا اینكه 3/2 قاب با اثر انگشت شما پر شود . اجازه دهید كه رنگ ها خشك شوند . 
3 - با استفاده از یك برس و رنگهای دلخواه بقیه اجزای بدن ماهی از جمله فلس ، چشم  و .. را نقاشی كنید . اچازه دهید كه رنگها خشك شوند . 

 16 -  بسته ای از كارت های تبریك
به مادرتان یك بسته كارت تبریك كه برای مناسبت های مختلف  و بر طبق فایلها مرتب شده اند هدیه دهید . با استفاده از كاغذهای رنگی تزیینی و چسباندن آنها بر روی پوشه آن را تزیین نمایید . 

 17 - آلبوم عكسی از بریده عكسها 
با درست كردن آلبومی رابطه خاص میان مادر و فرزند را نشان دهید . قبل از اینكه دست به كار شوید در مورد محتوای آلبوم و رنگ بندی  و تركیب رنگ آن تصمیم بگیرید . 

 18 - اثر هنری كودك 
كار هنری كودك را به یك اثر ویژه تبدیل كنید . بدین منظور نقاشی كودكتان را اسكن كرده  و بر روی یك تكه مقوا پرینت بگیرید . مادرها پیغامهای ویژه ای را كه مخصوص آنها  بر روی نوشت افزار های ویژه ای چاپ شده باشند را بسیار دوست دارند . 

 19 - گلدان گل تزیینی 
برای پوشاندن یك گلدان سفالی با رنگ، یك جفت بند زیبای ساتن انتخاب نمایید . برای سورپرایز كردن مادرتان در روز مادر این گلدان را بر روی میز سرو صبحانه قرار دهید . 

دستورالعمل درست كردن : 
1 - با استفاده از یك برس كوچك 8 سانت از سطح گلدان را یك لایه ضخیم چسب سفید بزنید . با استفاده از یك نوار ساتن به رنگ سبز روشن دور گلدان را بپوشانید . 

2 - مقداری نوار ساتن صورتی رنگ هم برای پوشاندن مابقی گلدان ( درست از زیر نوار سبز رنگ شروع به چسباندن نوار صورتی رنگ نمایید ) لازم دارید .  انتهای منگوله را 4 سانتی متر در زیر اولین اتصال روكش ها قرار دهید . در صورت لزوم از مقدار چسب بیشتری استفاده نمایید تا انتهای نوارها محكم تر شود . اجازه دهید كه چسب ها ی مورد استفاده خشك شوند . 

 


+ نوشته شده در پنجشنبه 21 اردیبهشت 1391 ساعت 02:20 ب.ظ توسط پرستو نور نظرات |