تبلیغات
•(¯`'·.¸(♥vega♥)¸.·'´¯) • - حیوان آزاری تا چه حد !!!!؟

•(¯`'·.¸(♥vega♥)¸.·'´¯) •

حیوان آزاری تا چه حد !!!!؟

آخرین روزهای تابستان گذشته بود كه انتشار تصاویر لحظه به لحظه كشتار دلخراش یك ماده خرس قهوه ای و دو توله كوچكش در ارتفاعات سمیرم در جنوب استان اصفهان در رسانه ها واكنش بسیاری را برانگیخت.

به گزارش سه نسل، روز گذشته بار دیگر شبكه های اجتماعی شاهد دست به دست شدن فیلمی از همین دست بودند. این بار قربانی یك الاغ زبان بسته است.

آن گونه كه تصاویر این فیلم چند ثانیه ای نشان می دهد فردی به وسیله ضربات سهمگین پتك، این الاغ را از پا در می آورد، همزمان با ضرباتی كه به سر این حیوان وارد می شود قهقهه و خنده های بلند فردی كه با دوربین تلفن همراهش از این صحنه فیلم می گیرد و فرد دیگری كه در تصویر حضور دارد، شنیده می شود. آن طور كه در فیلم دیده می شود این افراد فقط محض خنده و سرگرمی این عمل هولناك را انجام داده اند.

آن گونه كه در ثانیه های آغازین این فیلم دیده می شود انجمن حمایت از حقوق حیوانات ایران كه عضو جامعه جهانی حقوق حیوانات است فیلم را منتشر كرده و در ابتدای فیلم هشدار می دهد كه به دلیل داشتن صحنه های دلخراش دیدن این فیلم برای كودكان مناسب نیست. این انجمن در توضیح فیلم هم نوشته است: «در سالگرد سلاخی دلخراش دو توله خرس و مادرشان در سمیرم متاسفانه فیلم دیگری از این شهرستان به انجمن حمایت از حیوانات رسید كه چند ثانیه بیشتر نیست... در این چند ثانیه كوتاه می توان به وضوع شاهد سقوط اخلاقیات و انسانیت بود... مطمئنا خدایی در همین نزدیكی ها شاهد این رفتار زشت و شنیع نوع انسان است...»

براساس اعلام اعضای این انجمن این رخداد فجیع باز هم در شهرستان سمیرم رخ داده است؛ فیلم كشتار خرس هم كه در آن نشان می داد فردی خرس مادر را كشته و شكم توله ها را پاره كرده و همراهش اقدام به فیلمبرداری از صحنه كرده بود توسط یکی از ساكنان منطقه ونك در سمیرم رخ داده بود.

http://www.funshad.com/uploads/admin/1391/02/18/9/5f59b6d62d.jpg

پیگیری و واكنش رسانه ها به آن فیلم در نهایت به بازداشت عامل كشتار خرس ماده و دو توله اش كه تحصیلكرده و دبیر آموزش وپرورش بود، ختم شد، با این حال اما دلیل اصلی پیگیری قضایی این رخداد نادر بودن گونه خرس قهوه ای در ایران و تحت حفاظت بودن آن عنوان می شد.

علاوه بر اینكه قانون در این رابطه صراحتا اعلام نظر كرده است اما در مواردی مانند آنچه در این فیلم جدید به وقوع پیوسته است قانون نظر خاصی ندارد. پیش از این هم دبیر انجمن دفاع از حقوق حیوانات در رابطه با ماجرای كشتار خرس قهوه ای به «شرق» گفته بود:

«مردم منطقه فرد دستگیر شده را فقط یكی از افرادی می دانند كه به صورت وحشیانه و بدون ملاحظه در این منطقه اقدام به شكار و آزار و اذیت حیوانات می كنند و تعداد دیگری نیز هنوز به راحتی به این اقدامات دست می زنند و متاسفانه سازمان محیط زیست كاملا این منطقه را از خاطر برده است.

متهم دستگیر شده نیز سابقه بسیار زیادی در حیوان آزاری دارد اما همیشه از حاشیه امن برخوردار بوده و كسی مانع این شخص نمی شده است.

به عنوان مثال مردم محلی خبر داده بودند پیش از این متهم روباهی را گرفت و پایش را قطع كرد و از همین قسمت با كمپرسور بدنش را باد كرد تا حیوان تركید.

همچنین در مورد دیگری یكی از نزدیكان این متهم شكم الاغی را سوراخ كرده و در داخل آن بنزین ریخته و آن را آتش زده بود و موارد دیگر كه بسیار فجیع تر از فیلمی است كه پخش شده است.»

 


+ نوشته شده در شنبه 23 اردیبهشت 1391 ساعت 08:03 ق.ظ توسط پرستو نور نظرات |